Adam Klemens
Adam Klemens (*1967)
Vystudoval kompozici na pražské konzervatoři (Vadim Petrov) a na hudební fakultě AMU (Václav Riedlbauch) a dirigování na pražské konzervatoři (Mario Klemens).

Je jedním z předních studiových dirigentů pro nahrávání filmové a scénické hudby, vyhledávaným orchestrátorem a aranžérem (mj. spolupráce na filmech Tmavomodrý svět [hudba O. Soukup - Český lev za hudbu 2001], Musíme si pomáhat [A. Březina], Z pekla štěstí [K. Svoboda], TV seriál pro BBC The Scarlet Pimpernel [M. Pavlíček], muzikálech Monte Cristo, Dracula a Noc na Karlštejně [K. Svoboda].)
Dirigoval nahrávky hudby k několika stovkám projektů: k hraným i animovaným filmům, televizním inscenacím, počítačovým hrám, pro profilová CD různých skupin a sólistů. Nahrával hudbu např. pro projekty Celine Dion, Sarah Brightman ad.
Trvale spolupracuje s Hudebním studiem Smečky, produkční firmou Tadlow Music, s agenturou MUSA s.r.o. (FILMharmonic Orchestra) a Českým národním symfonickým orchestrem. Pravidelně s nimi nahrává hudbu pro produkce z USA, Austrálie, Japonska, Kanady, Francie, Velké Británie, Španělska, Dánska, Turecka, Jižní Koreje ad.

Na nahrávkách spolupracoval mimo jiné s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Pražskou komorní filharmonií, Sukovým komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu v Bratislavě.
V letech 1995 a 1997 byl hlavním dirigentem Orchestru Hudební mládeže ČR.
V letech 2000-2003 byl dirigentem muzikálů Monte Cristo a Dracula.
Řídil provedení Slavnostní kompozice Michala Pavlíčka pro zasedání NATO v Praze v roce 2002.
V roce 2010 dirigoval koncert filmové hudby Viva Cinema! na festivalu Viva Musica v Bratislavě s orchestrem Czech Virtuosi Brno.
V letech 2010 a 2011 podnikl tři koncertní turné po Francii s Moravskou filharmonií Olomouc a Pražským komorním sborem.

Adam Klemens je autorem řady skladeb orchestrálních, koncertantních i komorních. Za své kompozice získal ocenění ve skladatelských soutěžích (Generace 89, 91, Cena Ministerstva kultury ČR v roce 1990). Jeho skladby jsou prováděny v zahraničí i na významných hudebních festivalech. Pro Floridskou státní univerzitu v Tallahassee (USA) vytvořil v roce skladbu Windy Music pro symfonický dechový orchestr, která byla za autorovy účasti premiérována v roce 1995. Koncertantní věta pro fagot a orchestr měla premiéru na festivalu Mladé pódium 1996, v roce 2004 byla v pražském Rudolfinu v rámci festivalu Pražské premiéry uvedena jeho skladba Ludwigarium.
Jeho skladby jsou nahrány na CD a Českým rozhlasem.

V letech 1997 - 2007 působil Adam Klemens jako pedagog Pražské konzervatoře.